Yüzük Takma Konuşması

yuzuk takma konusmasi 1Hepimiz bir çok kına, nişan ve düğünlere katılmışızdır. Yüzük takılırken o konusma yapan adamların konuşmalarını hep merak etmişizdir. Bende bu konuşmaları sizlerle paylaşıcam inşallah. Nişan,düğün ve kına gibi bir çok yerdeki yüzük takma konuşmalarını payşıcam. O adamların yaptıkları konuşmalar başta sevgi değer misafirler sevgi değer konuklar gibi bir sürü konuşma yapıo ve sonrada yüzükleri takıp makasla ipi kesmeye çalışır. İpi kesmeye çalışırkende makas kesmio numarası yapıyor. Bir de orda para kopartıyorlar. Neyse sözü fazla uzatmadan konuya geleyim. Sizlere şimdi kına, düğün ve nişan gibi yerlerde konuşulan o güzel sözler, kelimeler ve o güzel cümleleri paylaşıyorum.  Kiymetli misafirlerimiz,canımız ciğerimiz evlatlarımız olan şükriye ile serdarın nişan törenlerine katıldığınız için beydoğan ailesi adına,evlatlarım ve şahsım adına hepinize hoşgeldiniz der,saygılar sunarım.
Kıymetli misafirlerimiz,nişan töreni;evlatlarımızın aile olabilmeleri için temel taşını ve harcını teşkil etmektedir.Aile binasını ayakta tutan harçta,sevgi ve ilgidir.Evlatlarım,sevginizi paylaşmaktan korkmayın,birbirinize karşı yapmış olduğunuz hataları,hiç bir zaman sevginizden ve birbirinize duyduğunuz ilgiden üstün tutmayın.şunu unutmayınki;sevgi ve ilgi,nişanlılık döneminde ve sonrasında göreceksiniz ki,aranızda doğabilecek sorunların tek ilacıdır.
Yüce rabbim;insanlara olan sevgisi nedeniyle,insanları,yarattığı bütün canlılarda üstün olarak yaratmıştır.
Şanı yüce,yüceler yücesi Allah’ım,sizlerin birbirinize olan sevgisini sonsuzluğa kadar daim eylesin.
yuzuk takma konusmasi 2Evlatlarım babalarınız olarak,mevlüt beyle birlikte yüzüklerimizi takacağız.Bu yüzüklerin sizlere ve her iki aileye hayırlar getirmesini diliyor,nişan töreninizin mübarek olmasını yüce rabbimden diliyorum.
Efendim, bu akşam güzel bir olay için bir araya geldik. B ile C (veya M ile G) birbirlerine karşı hissettikleri sevgi ve saygıyı, evlilik çatısı altında devam ettirmeye karar vermişler Ve aklı başında gençler olarak bu konuda ailelerinin de onayını almışlar> Ben de izninizle (sözün tam burasında kız babasına bakıyorum ve hafif baş hareketiyle verilen onayı görüyorum) yüzüklerini takıp, evlilik sürecindeki bu adımın tamamlanmasına katkıda bulunacağım
Ellerinde fotoğraf makinesi ve kameralarla bizi görüntüleyen insanların, heyecanımızı daha da artırmasına izin vermeden hemen yüzükleri takıp elime makası alıyorum ve:
Dilerim, mutluluğunuz sürekli ve kalıcı olur. Kendinize iyi bakın 🙂

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*