Nişan Konuşması

Nişan Yüzükleri takılırken genellikle ailenin en büyüğü yada ailelerin saygı gördüğü kişi nişan konuşması yapar ve o gece bir ömür boyu sürmesi ümit edilen bir birlikteliğin ilk adımını atacak olan o güzel çift için herkesin içinden geçirip söylemek istediği duygulara tercüman olur ve bu sembolik yüzüm merasimden sonra  çiftin nasıl davranmaları gerektiği, birbirlerine sadık kalmaları ve karşılacağı zorluklara nasıl göğüs gerecekleri ile ilgili şeyler söylenir.

İşte kısa bir  nişan töreni konuşma metni örneği

Değerli misafirler!

Evlenme kararlarını duyurmak  ve sizlerin de bu güzel güne şahit olmanızı isteyen Ahmet ve Güldençiftine destek olmak üzere bu çiftin en mutlu günlerinde yalnız bırakmayıp geldiğiniz için onların adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hoşgeldiniz…

Evliliğin temeli olarak atılan bu yüzük takma merasiminde yüzükleri takma görevine beni layık gören Ahmet ile Gülden’in ve ailelerine sonsuz teşekkür ediyorum.

Bir ömür boyu biribirilerine sadakatle bağlanmalarını dileyerek sizlerin huzurunda takıyor ve iki alyansı birbirine bağlayan bu kırmızı kurdelayı mutlluluğun bir açılışı olarak birbirinden ayırıyorum.

Hayırlı Olsun…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*