Nişan Konuşması 2

Nişan esnasında en az gelin ve damat adayı kadar heyecanlı olan diğer bir kişide nişan yüzüklerinin kurdelesi kesip nişan konuşmasını yapacak olan aile büyüğüdür. Peki bunun için ne tür bir konuşma olmalı ve konuşmanın içeriğinde nelere yer verilmelidir? Bu yapılması gereken konuşmanın püf noktalarını ve örnek konuşmayı sizlere sunuyoruz.

Öncelik olarak sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat isteği üzerinde durulması çok önemlidir. En büyük yanlış erkek tarafından olan büyüğün sadece erkeğe güzel şeyler söyleyip gelin adayını es geçmesidir. Konuşmada gelin hanım kızımız içinde içinde iltifatlara yer verilmeli ve bu iltifatların çok şık duracağı unutulmamılır.

Sadece iyi değil kötü günlerde de birlikte olması gerektiği vurgulanması yapılmalıdır. Örneğin :

Bizim için çok güzel bir olayın başlangıç adımını atıyoruz. Burada sadece iki değerli gencecik çocuğumuzun değil, iki aileninde birleşme töreninde birlikteyiz. Büyükler olarak tek isteğimiz kızımızın ve oğlumuzun her zaman bir birlerine destek olmaları. İyi veya kötü fark etmez her zaman bir birlerine destek olup, bütün zorlukları birlikte aşmaları. Ayrıca bu kurdele kesme şerefini bana veren kızımıza ayrıca teşekkür eder ve bir ömür boyu mutlu olmasını dilerim. Allah hayırlı uğurlu etsin, düğün törenlerini de böylece güzel yapmamızı nasip etsin.

Bir diğer yazımız olan Nişan Şerbeti Nasıl Yapılır başlıklı içerikte Nişan Şerbeti hakkında bilgiler yer alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*